Bitcoin Dips Below $9,000 as Altcoins Bleed Out: Friday’s Price Watch

Po nie odzyskać $9,300 marki wczoraj, cena Bitcoin’s poszedł na negatywnej spirali w dół do $8,950 na niektórych giełdach.

Jak to zwykle bywa, większość alternatywnych monet podążyła za negatywnym ruchem i odnotowała straty w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoin Dips Poniżej 9 tys. dolarów
Jak podano wczoraj, podstawowa kryptokur waluta podjęła niezdecydowaną próbę odzyskania poziomu 9 300 dolarów. Choć nie powiodła się, to jednak udało się jej zawisnąć na poziomie około 9.200 dolarów.

W ciągu zaledwie kilku godzinnych świec, jednak BTC poszedł na ostrym ruchu w dół i stracił 300 dolarów. W ten sposób Bitcoin zarejestrował swoje codzienne dno na poziomie poniżej $8,950 na Bitstamp.

BTCUSD 1m. Źródło: TradingView .
Szybko po zanurzeniu się poniżej poziomu psychologicznego 9.000 dolarów, Bitcoin wyzdrowiał. Jego cena wzrosła do około 9.100 dolarów – poziom utrzymujący się również w czasie tego pisania.

Ty też możesz lubić:
Crypto Price Analysis & Overview 17 kwietnia: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Binance Coin, I Chainlink

Crypto Analiza cen i przegląd 29 maja: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tezos i Łańcuszek
Z technicznego punktu widzenia, Bitcoin Trader znajduje się obecnie pomiędzy dwoma znaczącymi poziomami wsparcia i oporu. Silna wytrzymałość na poziomie $9,260, którą testował przed gwałtownym spadkiem, to 50-EMA. Z drugiej strony, 8 950 dolarów, do których BTC obniżyła się wczoraj, to poziom wsparcia 500-EMA.

Warto również zauważyć, że choć Bitcoin stracił wczoraj część swojej wartości, to jednak oddzielił się od większości indeksów giełdowych. W przeciwieństwie do BTC, Dow Jones, Nasdaq i S&P 500 najpierw odnotowały wzrost o 1-2%, a następnie powróciły do poziomów otwarcia.

Altcoins Follow
Większość altówek o dużych rozmiarach zazwyczaj podąża za swoim liderem, a coś podobnego miało miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin. Druga co do wielkości kryptokryptokryptokryta przez market cap, Ethereum, straciła około 3,5% swojej wartości w jednym punkcie przez spadek z 231 dolarów do 223 dolarów w ciągu kilku godzin. Od tego czasu odzyskała do 227 dolarów, ale nadal jest w czerwonym kolorze.

Ripple (XRP) również spadł z 0,177$ do 0,172$. Spośród pierwszych 15 monet w podziale na kapelusz rynkowy, Binance Coin (BNB) i Tezos (XTZ) odnotowały najbardziej znaczące spadki cen. W ciągu ostatnich 24 godzin, BNB spadł w sumie o 2,5% do 15,40 dolarów, podczas gdy XTZ stracił 2% swojej wartości i obecnie notowany jest na poziomie 2,32 dolarów.

Rynek kryptokurwalutowy. Źródło: Coin360.com

Niemniej jednak, istnieją pewne wyjątki w zielonym wykresie rynku altcoinów. LINK, na przykład, wzrósł o 1,5% do 4,83$ po tym, jak otrzymała pozytywną wiadomość od popularnej kryptokurrency exchange Huobi, że zintegruje swoje dane cenowe z ekosystemem Chainlink.

Spośród 25 najlepszych aktywów cyfrowych, ten, który wyróżnia się najbardziej, to VeChain. VET wzrosło o 7,5% i przekroczyło poziom psychologiczny o 0,01$.